Podłogówka pod panele

Ogrzewanie podłogowe pod panele
Podłogówka pod panele

Podłogówka pod panele

System ogrzewania podłogowego zdobywa coraz więcej zwolenników. Głównie poprzez docenienie równomiernego ogrzewania naszych pomieszczeń, a co za tym idzie uczucia ciepłych stóp – co sprawia, że rośnie nasz komfort i dobre samopoczucie. Każdy z nas chciałby wejść np. do przedpokoju, w którym od razu zapomnimy o panującej na dworze mżawce czy śnieżycy, lub wyjść na ciepłe kafelki zaraz po kąpieli. Dodatkową zaletą jest estetyka ogrzewanych pomieszczeń, która nie zabiera miejsca na kaloryfery i inne elementy tradycyjnych elementów grzewczych. Wiele osób przekonuje się o zaletach ogrzewania podłogowego. Jednak w czasie montażu podłogówki powstaje problem jakim materiałem przykryć naszą podłogę.

Materiały na podłogówkę

Jest wiele opinii mówiących, że jeden materiał jest idealny na ogrzewanie podłogowe, a drugi już w ogóle się nie nadaje. Wtedy zaczynamy wątpić czy możemy przykryć ogrzewanie podłogowe w naszym salonie panelami lub drewnianą posadzką. Warto jednak pamiętać o jednej rzeczy. Praktycznie każdy materiał na posadzkę jest możliwy jako podłoga w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Musimy jednak zwracać uwagę na pewne cechy szczególne danego materiału. Najlepiej sprawdzającym się materiałem na ogrzewanie podłogowe są posadzki kamienne i płytki ceramiczne. Ich dobra opinia wynika z dwóch powodów. Po pierwsze materiały kamienne mają bardzo niski opór cieplny. Po drugie posadzki wykonane z wszelkiej maści kamienia marmuru czy granitu bardzo dobrze przewodzą ciepło. Podobne parametry ma szeroko pojęta ceramika podłogowa, która również może się sprawdzić w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym np. w naszej łazience.

Jeśli chcemy położyć na podłogówkę drewno lub panele to obecnie nie ma z tym większego problemu. Musimy dobierać jednak materiał przeznaczony do użytku przy ogrzewaniu podłogowym. Należy pamiętać, że deski lub panele nie powinny być zbyt grube. Również kleje, lakiery i inne materiały przeznaczone do wykończenia drewnianych podłóg powinny być wyprodukowane specjalnie do użytku pod systemy ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe w Katowicach

Ogrzewanie podłogowe w Katowicach