Koszty ciepłej wody oraz ogrzewania w okresie jesienno-zimowym stanowią jedno z największych obciążeń standardowych budżetów domowych. Opracowywane stale i wdrażane do użytkowania nowoczesne technologie stanowią jednak możliwość całkiem realnego ograniczenia ponoszonych wydatków. Co więcej, poza ograniczeniami kosztów nowoczesne technologie wprowadzają możliwość dbania o środowisko naturalne oraz wprowadzają spory komfort dla użytkowników. Wszystkie te zalety są jednak dostępne jedynie dla użytkowników wprowadzających w swoich nowo budowanych domach, nowe rozwiązania. Większość technologii może współpracować jedynie z odpowiednio dostosowanymi budynkami. Stąd też coraz bardziej popularna jest wśród właścicieli budynków starego budownictwa, termomodernizacja.
Dofinansowanie na termomodernizację
Termomodernizacja budynków pozwala na osiągnięcie wielu korzyści jednak ma także wady, do których z całą pewnością należy zaliczyć ponoszone na samą inwestycję, nakłady finansowe. Wymiana systemu ogrzewania czy choćby wymiana pieca to spory wydatek, którego nie da się pokryć z bieżących funduszy. Dlatego też coraz popularniejsze staje się dofinansowanie na termomodernizacje, państwowy program oferujący wsparcie dla osób, które chcą zmienić dotychczasowy sposób ogrzewania, na ten, który zapewni lepszą współprace i ochronę środowiska.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Osoby, które zdecydują się na zmianę ogrzewania tradycyjnego, w typie kotłów opalanych węglem na ogrzewanie gazowe lub pompę ciepła, mogą liczyć na dofinansowanie na termomodernizację lub zwykłą dopłatę do wymienianego pieca. Dopłaty na pełną termomodernizację budynku mogą obejmować izolację ścian, podłóg, stropów czy dachu, ale może to być także wymiana okien i drzwi oraz uszczelnienie połączeń otworów okiennych i drzwiowych ze ścianami. Oczywiście w pakiecie dopłat znajduje się także możliwość wymiany kotła gazowego na nowocześniejszy typ bądź zmiana rodzaju paliwa, co w wielu przypadkach będzie się również wiązało ze zmiana, częściową bądź całościową instalacji grzewczej.
Ogrzewanie podłogowe jako element termomodernizacji domu
Jednym z podstawowych elementów termomodernizacji jest wymiana pieca lub wręcz systemu ogrzewania. Od lat na popularności zyskuje ogrzewanie podłogowe, które pozwala nie tylko na znaczne zwiększenie komfortu grzewczego, ale daje również spore oszczędności przy eksploatacji. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją podłogówki, to skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści zupełnie za darmo wykonają dla ciebie wycenę systemu ogrzewania podłogowego!