Montaż ogrzewania podłogowego Katowice

montaż ogrzewania podłogowego

Kto nigdy nie szukał bezskutecznie ekipy, która przeprowadzi montaż w jego nowo powstającym czy remontowanym budynku, nie będzie rozumiał problemu, jaki stoi przez inwestorem, który ma zdecydować komu zlecić montaż podłogówki. Przed osobą, która zdecyduje się skorzystać z instalacji podłogowej jest bowiem kilka wyjść. Można wybrać samodzielną instalacje systemu grzewczego tego rodzaju lub też zdecydować się na skorzystanie z usług fachowej ekipy. Oba wyjścia mają swoje mocne strony, ale i kilka istotnych wad.

Montaż podłogówki!

Samodzielny montaż ogrzewania podłogowego jest tym bardziej kuszący, im trudniej jest znaleźć fachową ekipę, która terminowo wykończy instalację. Dodatkowo montaż podłogówki jest drogi, a ekipy montażowe z uwagi na duży popyt na ich usługi raczej skłaniają się do podnoszenia i tak już wysokich cen swoich usług. Jednocześnie terminy w jakich można zarezerwować pracę ekipy są zwykle bardzo odległe. Im bliżej dużego miasta, tym ceny i terminy wciąż się oddalają od możliwości przeciętnego Kowalskiego. Oczywiście do ceny montażu i pracy ekipy fachowców konieczne jest doliczenie kosztów zakupu samej instalacji. Montaż ogrzewania podłogowego z wynajętą ekipą stanowi więc dość spore wyzwanie finansowe.

montaż ogrzewania podłogowego katowice

montaż ogrzewania podłogowego katowice

Wraz ze wzrostem cen inwestorzy chętniej rozważają, to jak zamontować podłogówkę samodzielnie. Instalacja podłogówki przy wykorzystaniu tylko własnych sił i środków jest jak najbardziej możliwa. Poszczególne etapy przeprowadzenia montażu podłogówki nie wymagają zastosowania wysoko wyspecjalizowanych narzędzi. Konieczne jest wyrównanie podłoża, położnie warstwy izolującej oraz rozłożenie, zaprojektowanych wcześniej układów i pętli grzewczych. Końcowym etapem jest położenie wylewki jastrychowej oraz wierzchniej warstwy podłogi. Wszystkie te czynności, pod warunkiem, że jesteśmy wyposażeni w prawidłowo sporządzony schemat ogrzewania podłogowego, można wykonać samodzielnie.

Montaż ogrzewania podłogowego Katowice

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu na terenie Śląska? Chcesz otrzymać darmową wycenę dopasowaną do Twojej sytuacji? Skontaktuj się z nami i podaj Nam szczegóły, a nasi eksperci wykonają obliczenia!