Pompa ciepła do podłogówki Katowice

pompa ciepła do podłogówki

Połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym to rozwiązanie oczywiste i niemal idealne. Niemal gdyż przeciwnicy takiego wyjścia podnoszą kwestię wysokich kosztów montażu ogrzewania podłogowego, zwłaszcza w relacji do montażu instalacji tradycyjnej. Niemniej jednak pompa ciepła montowana do podłogówki, szczególnie w domach jednorodzinnych daje bardzo dobre rezultaty.

Pompa ciepła do podłogówki

Ogrzewanie podłogowe jest rodzajem ogrzewania niskotemperaturowego, oznacza to, iż powierzchnia grzewcza nagrzewa się do około 26-28°C, zapewniając temperaturę w pomieszczeniu na poziomie około 20°C. Takie optymalne temperatury wystarczają, aby zapewnić pełny komfort cieplny użytkownikom. Jednocześnie praca na niskich temperaturach ogrzewania podłogowego sprawia, że połączenie z pompą ciepła jest najbardziej wydajne. Pompa ciepła, która współpracuje z górnym źródłem mającym niską temperaturę wykorzystuje w bardzo niewielkim zakresie energię elektryczną, potrzebną jej na podtrzymywanie działania. Nie ma również strat ciepła związanych z działaniem czynnika grzewczego

pompa ciepła do podłogówki

pompa ciepła do podłogówki

Alternatywne rozwiązania

Rozwiązanie typu pompa ciepła montowana do podłogówki, nie jest, mimo jego ewidentnej ekonomiczności, rozwiązaniem jedynym. Wielu inwestorów decyduje się tylko na częściowe wykorzystanie ogrzewania podłogowego, np. na parterze lub w wybranych pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienki czy wiatrołap, w reszcie pomieszczeń montując grzejniki tradycyjne. Wiąże się to jednak ze znacznym stopniem skomplikowania całej instalacji, zastosowaniem bufora, pompowych grup mieszkających i zdecydowanie droższych, od standardowych, grzejników ściennych.

Innym, rozwiązaniem jest połączenie pompy ciepła tylko do systemu grzejników ściennych. Jest to jednak rozwiązanie mało ekonomiczne, gdyż grzejniki, jako instalacja wysokotemperaturowa rozpoczynają wydajny zakres swojej pracy od 55°C, a optymalna praca pompy ciepła kończy się na temperaturze 60°C.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego Katowice

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją ogrzewania podłogowego i chcesz otrzymać darmową wycenę, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci całkowicie za darmo wykonają kosztorys podłogówki dla Twojego domu lub mieszkania!