Podłogówka na gaz Katowice

podłogówka na gaz katowice

Zalety jakie generuje ogrzewanie podłogowe stają się coraz szerzej znane, a coraz większa liczba inwestorów przekonuje się do tego rodzaju instalacji grzewczych. Dotychczasowi użytkownicy nie mają zastrzeżeń co do funkcjonowania swoich systemów, stąd też dobra opinia w społeczeństwie, zachęca kolejne osoby. W wyniku tego coraz więcej budynków, zwłaszcza nowo powstających posiada systemy ogrzewania podłogowego.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Za najbardziej ekonomiczne uznaje się powszechnie połączenie wodnej instalacji podłogowej z kotłami opalanymi drewnem lub węglem. Taka współpraca daje potwierdzone korzyści ekonomiczne, ale jednocześnie nie jest zbyt wygodna. Dużo większym komfortem cieszą się użytkownicy ogrzewania podłogowego elektrycznego, które jako bardzo łatwe w montażu i praktycznie bezobsługowe jest częstym wyborem w mieszkaniach. Jednakże podstawową wadą takiego ogrzewania są bardzo wysokie koszty eksploatacyjne. Cena energii elektrycznej, używanej do ogrzewania domu w sezonie jesienno –zimowy jest horrendalnie wysoka i nie stać na nią wielu osób.

podłogówka na gaz katowice

podłogówka na gaz katowice

Podłogówka na gaz

Czy istnieje więc rozwiązanie, które łączy ekonomię ogrzewania z wykorzystaniem pieców na drewno i węgiel oraz komfort jaki daje podłączenie do sieci elektrycznej? W pewnym stopniu ułatwia to ogrzewanie podłogowe na gaz. Przy obecnych technologiach można bez problemu wybrać na rynku ogrzewanie podłogowe na gaz, które znacznie ogranicza konieczność wkładu własnej pracy w proces ogrzewania. Dom wyposażony zostaje jedynie w estetyczny i niewielki piec gazowy. Podłogówka na gaz nie generuje konieczności posiadania osobnych budynków przeznaczonych do składowania paliwa czy osobnego pomieszczenia, w którym mógłby znajdować się kocioł.

Jednocześnie gazowe ogrzewanie podłogowe jest tańsze niż ogrzewanie elektryczne. Wprawdzie podłogówka gazowa bazuje na systemie opartym o rury wypełnione wodą, czyli zalety zmniejszenia masy instalacji oraz możliwości montowania na stropach o niskiej nośności odpadają, ale koszty pozostają niższe. Oczywiście nie są w stanie dorównać kosztom eksploatacji ogrzewania zasilanego kotłem na drewno czy węgiel, ale w przypadku możliwości otrzymania stałego przyłącza do sieci gazowej, koszty nie są aż tak wielkie.

Wycena ogrzewania podłogowego

Cena ogrzewania podłogowego uzależniona jest od wielu rzeczy, dlatego ciężko jest z góry określić jej wysokość. Jeśli interesuje cię instalacja podłogówki, to skontaktuj się z nami – nasi eksperci wykonają dla Ciebie darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego dostosowaną do twoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Nie zwlekaj!