Plan ogrzewania podłogowego Katowice

plan ogrzewania podłogowego

Podłogówka staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym systemem grzewczym, zyskującym grono oddanych zwolenników. Przy jej wszystkich, niewątpliwych zaletach warto jest pamiętać, iż aby mogła ona w pełni efektywnie funkcjonować, a co za tym idzie spełniać wszystkie założone korzyści, musi być ona odpowiednio zaprojektowana i zrealizowana. Jeśli na którymś etapie projektowania, czy realizacji zostanie pominięty jakiś element może być to przyczyną nie tylko braku odpowiedniej efektywności ale wręcz awarii i wysokich kosztów i problemów z nią związanych.

plan ogrzewania podłogowego

plan ogrzewania podłogowego

Awaryjność podłogówki?

Może najpierw wyjaśnijmy skąd owe koszty potencjalnych awarii się biorą. Jak możemy być tak pewni, że każda awaria, nawet na spowodowana przez niezbyt udany plan podłogówki, musi pociągnąć za sobą wysokie koszty? Podłogówka to system grzewczy oparty o rury grzewcze umieszczone pod powierzchnią podłogi i zatopione w grubej warstwie wylewki jastrychowej. Jeśli jakikolwiek element umieszczony pod podłogą ulegnie uszkodzeniu w bezpośrednim następstwie będziemy zmuszeni do skucia zewnętrznej warstwy podłogi, jaką najczęściej stanowią płytki ceramiczne i rozkucia warstwy wylewki, tak aby możliwe było dostanie się do posutego elementu. Sytuacja taka, czego nie trzeba specjalnie udowadniać, pociąga za sobą koszty najpierw robocizny związanej z kuciem, a później z wylaniem nowej wylewki i położeniem nowych płytek ceramicznych, o ile oczywiście znajdziemy takie same lub chociażby podobne do tych, które już na podłodze mamy. W ekstremalnych przypadkach taka awaria może się wiązać z kuciem podłogi nie w jednym, konkretnym miejscu, ale ze zdjęciem powierzchni płytek ceramicznych w całym pomieszczeniu.

Plan ogrzewania podłogowego

Plan ogrzewania podłogowego sporządzony w odpowiedni sposób chroni nas przed tak daleko posuniętymi skutkami negatywnymi. Przede wszystkim już na etapie projektu ogrzewania podłogowego osoba za niego odpowiedzialna musi w taki sposób zaprojektować pętle grzewcze, aby wszystkie łączenia znajdowały się nad powierzchnią wylewki. Fragmenty łączone stanowią najsłabsze ogniwa i dobrze wykonany schemat ogrzewana podłogowego musi to uwzględniać. To jak zaprojektować podłogówkę nie jest kwestią prostą i warto jest zlecić plan ogrzewania podłogowego doświadczonemu fachowcowi, co znacznie obniży niebezpieczeństwo wystąpienia awarii czy nieefektywnego działania systemu.

Zamierzasz zainstalować ogrzewanie podłogowe? Chcesz aby wszystko zostało wykonane profesjonalnie? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci sporządzą dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę systemu ogrzewania podłogowego!