Ogrzewanie gazowe podłogowe Katowice

ogrzewanie gazowe podłogowe

Ogrzewanie gazowe podłogowe to jeden z lepszych i częściej wybieranych obecnie sposobów na zapewnienie ogrzewania w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Podłogówka gazowa ma wiele zalet, z których jedną z istotniejszych jest fakt, iż nie generuje szkodliwych pyłów i innego typu zanieczyszczeń, które mogą intensyfikować zjawisko smogu w dużych aglomeracjach miejskich. Zjawisko to jest szczególnie uciążliwe w miastach na terenie Polski, a przeciwdziałanie mu, głównie przez ogrzewanie domu gazem, uznaje się za jedno z ważnych zadań dla państwa na najbliższe lata.

Ekologiczne rozwiązanie?

ogrzewanie gazowe podłogowe katowice

ogrzewanie gazowe podłogowe katowice

Z tego tez rodowodu ogrzewanie gazowe podłogowe jest promowane przez urzędników, jak i organizacje prospołeczne i proekologiczne. W tym wszystkim zapomina się jednak, że gaz to surowiec nieodnawialny, jeśli wiec promujemy jego wykorzystywanie przyczyniamy się do dewastacji naturalnych złóż, które wyczerpują się w zastraszającym tempie. Wielu ekologów zapomniało już, że nowoczesne piece na drewno, z opcją tzw. górnego spalania produkują równie mało zanieczyszczeń co kotły gazowe, a jednocześnie wykorzystują surowiec w pełni odnawialny i to w krótkim czasie. Drewno opałowe stanowi bowiem tylko uboczny element produkcji drewna w Polsce i przy racjonalnej gospodarce leśnej nie ma wpływu na dewastację lasów.

Opłacalność podłogówki na gaz

Podłogówka na gaz uznawana jest również za stosunkowo drogi sposób na zaspokojenie potrzeb ciepła w budynku. Wprawdzie zasada działania podłogówki, także tej opartej o kotły gazowe, sprowadza się do wykorzystywania niższych temperatur niż przy kaloryferach ściennych, co generuje znacznie mniejsze koszty wydatkowane na zakup surowca do tworzenie energii cieplnej, to jednak nadal koszty owe pozostają stosunkowo duże.

Ogrzewanie gazowe podłogowe Katowice

Podłogówka z instalacji gazowej jest jednak jednym z wygodniejszych systemów grzewczych. Nie da się bowiem przecenić komfortu kotła gazowego, którego jedyną obsługa będzie włączenie i coroczne, bardzo krótkie przeglądy. Jeśli porównany to do mozolnego gromadzenia surowca drzewnego, przetworzenia go na odpowiedni dla pieca wymiar i do systematycznego pilnowania ognia, możemy zmienić zdanie co do opłacalności ogrzewania gazowego. Jeśli planujesz instalację podłogówki, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę!