Gdzie zamontować ogrzewanie podłogowe

gdzie-zamontowac-ogrzewanie-podlogowe

Nasza sypialnia to jedno z pomieszczeń, w którym spędzamy znaczną część naszego czasu. Zimą, gdy robi się chłodno, w tym pomieszczeniu chcemy czuć ciepło i komfort, gdy potrzebujemy odpoczynku po długim dniu. Najlepsze ogrzewanie dla sypialni to ogrzewanie podłogowe, które równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni.

Ogrzewanie podłogowe – idealne nie tylko do sypialni

montaż ogrzewania podłogowego sanderJedną z najlepszych zalet ogrzewania podłogowego jest to, że może być ono znacznie bardziej energooszczędne niż typowe grzejniki. Dzieje się tak, ponieważ ciepło jest rozprowadzane równomiernie w całym pomieszczeniu, zamieniając podłogę w tak zwany „promiennik”. W rezultacie, grzejnik nie musi być włączony przez długi czas, zanim cały pokój osiągnie pożądaną temperaturę, oszczędzając w ten sposób energię. Grzejniki ogrzewają tylko te obszary, w których się znajdują, co powoduje nierównomierne temperatury w kilku chłodnych miejscach w pomieszczeniu. Ponieważ grzejniki podłogowe są rozłożone na całej powierzchni podłogi, utrzymują zrównoważoną temperaturę i nie pozostawiają przypadkowych miejsc bez ciepła. Ponadto grzejniki muszą osiągnąć znacznie wyższą temperaturę, aby ogrzać pomieszczenie, niż ich podłogowe odpowiedniki i zużywają w tym procesie znacznie więcej energii.

Ogrzewanie podłogowe perfekcyjnie sprawdza się w sypialni, ale nie tylko! Z powodzeniem można je stosować w całym mieszkaniu, gdyż nie ma nic przyjemniejszego niż ciepłe podłogi w chłodne dni. Konstrukcja paneli na podczerwień pozwala na ich montaż w dowolnym miejscu, nie zajmując niepotrzebnie miejsca w Twoim pokoju. Termostat pokojowy umożliwia programowanie zgodne z użytkowaniem pomieszczenia w dniach i godzinach, dzięki czemu uzyskujesz maksymalną efektywność ogrzewania. Promienniki podczerwieni utrzymują niższą temperaturę powietrza w pomieszczeniu, w którym są używane, co prowadzi do utrzymania poziomu wilgotności, który jest korzystny dla organizmu człowieka. Tak więc w okresie zimowym błona śluzowa w nosie nie wysycha, co pozwala na jej naturalne nawilżenie, a to wyzwala prawdziwą i naturalną ochronę przed wieloma chorobami.