Cena smart home

cena smart home

W pełni zautomatyzowany dom lub mieszkanie to marzenie większości z użytkowników. Bo któż z nas nie chciałby siedząc w fotelu sterować oświetleniem, otworzyć bramę wjazdową żonie bądź mężowi czy sprawdzić czy aby na pewno wyłączył żelazko? Te i inne udogodnienia oferuje właśnie smart home, którego funkcje są na wyciągnięcie dłoni większości z nas.

Smart home – czy to się opłaca

cena smart home katowice

cena smart home katowice

Inteligentny dom staje się coraz mocniej nie tylko pomysłową wizją, ale wręcz szeregiem różnorodnych technologii, które od pewnego już czasu funkcjonują z powodzeniem na rynku, oferując w pełni zautomatyzowane procesy lub chociaż częściowe udogodnienia sterowania. Często pojawiającym się pytaniem jest to, czy warto jest inwestować w nowe technologie już dziś, czy raczej poczekać aż rozwiązania dojrzeją i okrzepną. Niestety nie istnieje uniwersalna i odpowiednia dla wszystkich odpowiedź na to pytanie, każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na nią we własnym zakresie. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż koszt urządzeń smart home jest już obecnie niewygórowany. Cena pojedynczego elementu smart home może być stosunkowo niska, nawet biorąc poprawkę na to, iż do jednej instalacji takich elementów może być potrzebnych od kilku do kilkunastu.

Cena smart home

To ile kosztuje system smart home jest uzależnione od ilości instalacji, jakie będą wchodziły w określony zestaw. Jedna z najprostszych i najmniejszych instalacji smart home, która obejmuje kilka wzajemnie wspierających się systemów to koszt około 1000 zł. Wraz z jakością urządzeń, większą liczbą funkcji i lepszym przystosowaniem koszt smart home wzrasta, i może osiągać ceny od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od oczekiwań użytkownika, stopnia zaawansowania wybranej technologii i możliwości finansowych inwestora.

Jednocześnie nie ma konieczności zakupu całego systemu smart home. Koszt smart home może sprowadzać się tylko do zakupu pojedynczego elementu, który stanie się zalążkiem systemu i do którego możemy stopniowo dokupować kolejne elementy tworząc całe instalacje. Cena smart home zależy więc od sporej ilości czynników w których głównym czynnikiem rozsądzającym jest wola i przekonanie użytkownika.