Instalacja ogrzewania podłogowego Katowice

instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego to problem, który w ostatnich latach nurtuje coraz szersze grono inwestorów, szczególnie z zakresu budynków mieszkalnych, jednorodzinnych. Na sytuację taką ma wpływ fakt, iż popularnie znana pod nazwą podłogówka, instalacja grzewcza podłogowa, jest systemem coraz powszechniej wykorzystywanym w budownictwie indywidualnym. Wszechstronne zalety podłogówki są coraz mocniej rozprzestrzeniane przez zadowolonych użytkowników, i kolejne liczby inwestorów sprawdzają zasadność instalacji ogrzewania podłogowego.

instalacja ogrzewania podłogowego katowiceZalety ogrzewania podłogowego

Główną korzyścią, która przekonuję większość inwestorów do działań umożliwiających montaż podłogówki jest jej walor ekonomiczny. Ogrzewanie podłogowe pracuje bowiem na niższych temperaturach niż znane nam powszechnie tradycyjne systemy grzewcze oparte o klasyczne grzejniki ścienne. W rurach ogrzewania podłogowego woda krąży na niskich temperaturach, które spełniają swoje zadanie równie dobrze co wysokie temperatury w grzejnikach ściennych. Wykorzystując podłogówkę mamy szansę osiągnąć równie dobry, jeśli nie lepszy komfort cieplny, przy jednoczesnej niższej temperaturze tak wody w grzejnikach, jak i samego powietrza w pomieszczeniach.

Jak to się dzieje, że instalacja ogrzewania podłogowego nagle pozwala nam na odczuwanie komfortu cieplnego przy niższych temperaturach? Wszystko sprowadza się do faktu, iż ciało człowieka komfort cieplny odczuwa poprzez pewne zróżnicowanie temperatur. Najwyższe temperatury muszą znajdować się w dolnych partiach ciała, a głowa i górne partie powinny być otoczone powietrzem mającym odrobinę niższą temperaturę. Taki rozkład temperatur umożliwia jedynie instalacja podłogówki.

Instalacja ogrzewania podłogowego Katowice

Jednak jak zainstalować podłogówkę, aby obyło się to sprawnie, tanio i szybko? Niektórzy w poczet zalet ogrzewani podłogowego wpisują możliwość samodzielnego montażu. Zasadniczo ogrzewanie podłogowe jest stosunkowo proste w instalacji, jednak każdy, najmniejszy błąd, może w przyszłości skutkować kosztownymi i problemowymi awariami. Komu więc zlecić instalację podłogówki, aby nie musieć później borykać się z problemami? Najlepiej postawić na profesjonalną firmę, która posiada odpowiednie doświadczenie, dzięki któremu system ogrzewania podłogowego będzie działać sprawnie i bezawaryjnie. Jeśli planujesz instalację podłogówki, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową wycenę ogrzewania podłogowego! Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!