Zapotrzebowanie na energię elektryczną ogrzewania domu

zapotrzebowanie na energię elektryczną ogrzewania domu

W obliczu wzrastających cen energii elektrycznej, i przy jednoczesnych wielowymiarowych korzyściach czerpanych z instalacji grzewczej opartej o energię elektryczną istotnym wydaje się być zorientowanie w tym jak duże jest zapotrzebowanie na energię elektryczną ogrzewania domu.

zapotrzebowanie na energię elektryczną ogrzewania domu

zapotrzebowanie na energię elektryczną ogrzewania domu

Zapotrzebowanie na energię elektryczna ogrzewania domu to jedynie pewna część całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną, które nawet w domach jednorodzinnych nie jest małe.

Polska a inne kraje Europy

Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Polsce jest zdecydowanie niższe niż w innych krajach europejskich. Zgodnie z danymi o zużyciu prądu w ubiegłym roku roku, Polska znajduje się na ósmym miejscu, za takimi krajami jak Finlandia, Grecja czy Wielka Brytania. Zapotrzebowanie na energie elektryczną na świecie jest jeszcze wyższe, a Polska nie może być porównywana do takich gigantów w zużyciu energii elektrycznej jak USA, Chiny czy Japonia.

Ile energii zużywamy?

Zapotrzebowanie na energię elektryczną domu jednorodzinnego wacha się w zależności od tego ile osób zamieszkuje ten budynek. rodzina z jednym dzieckiem, a rodzina z trójką potomstwa, różni się znacznie w stopniu zużycia energii. Przykładowo roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną dwuosobowego gospodarstwa domowego wynosi od 1000 do 3100 kWh, a zapotrzebowanie gospodarstwa pięcioosobowego to przedział 1700 do 5500 kWh. Zapotrzebowanie na energię elektryczną na osobę wynosi przy niskim zużyciu około 800 kWh, zaś przy średnim waha się w przedziale 800-1400 kWh.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem ogrzewania podłogowego w swoim domu, to skontaktuj się z nami. Oferujemy darmową wycenę! Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, dotyczącymi takich tematów jak schemat ogrzewania podłogowego czy suche ogrzewanie podłogowe.