Suche ogrzewanie podłogowe

Suche ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to jeden z najwygodniejszych i najlepszych z punktu widzenia fizjologii człowieka, systemów grzewczych dostępnych na współczesnym rynku. Ogrzewanie płaszczyznowe działa sprawnie i przede wszystkim wydajnie już w niskich temperaturach, nie generując w ten sposób dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Jednocześnie stanowi ono gwarancję odpowiedniego komfortu cieplnego, zwiększonej higieny i estetyki.

Samą instalacje podłogową można wykonać, jako suche lub mokre ogrzewanie podłogowe. Każde z nich ma swoje zalety i wady oraz dedykowane przeznaczenie. Suche ogrzewanie podłogowe wykorzystuje się najczęściej w miejscach gdzie strop ma ograniczoną nośność, a zamontowanie zabudowy mokrej przekraczałoby dozwolone normy. Jednocześnie ogrzewanie suche można zakładać w miejscach, gdzie nie ma możliwości zbyt dużego podniesienia poziomu podłogi. Lekki system ogrzewania podłogowego bez wylewki betonowej sprawdza się idealnie w starym budownictwie lub w momencie, gdy instalujemy ogrzewanie podłogowe w trakcie modernizacji lub remontu budynku.

Suche ogrzewanie podłogowe Katowice

Suche ogrzewanie podłogowe Katowice

Suchy system ogrzewania podłogowego ma wiele innych zalet, których nie może zastąpić zabudowa mokra. Przede wszystkim ciężar mebli czy innych elementów zabudowy nie działa bezpośrednio na instalację, co uwalnia wiele możliwości aranżacji i nie ma potrzeby przemyślenia rozstawienia mebli na etapie montażu instalacji.

Podłogówka wykonana na sucho, wymaga stworzenia pewnych pustych przestrzeni między betonowym podłożem, a wierzchnim pokryciem podłogi. Najwygodniej dokonuje się tego poprzez założenie legarów pod deski podłogowe, stanowiące zewnętrzną okładzinę. Z tego też powodu ogrzewanie podłogowe i sucha zabudowa sprawdzają się idealnie w momencie, gdy inwestor nie chce rezygnować z paneli lub parkietu w budynku.


Jeśli chciałbyś zainstalować u siebie lub u klienta suche ogrzewanie podłogowe w jednym z naszych systemów, skontaktuj się z naszym biurem. Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie grzewcze, dostarczymy wszelkich koniecznych materiałów, a także wsparcia technicznego. Możesz liczyć też na darmową wycenę podłogówki. nie zwlekaj i zadzwoń lub napisz.

Tymczasem mogą Cię zainteresować też inne zagadnienia poruszane na naszym blogu: właściwości podłogówki, czy można zrobić ogrzewanie podłogowe w bloku?